גוגל הודיעה כי אינה תומכת יותר בפרטים המגיעים מ-DMOZ – "המדריך הפתוח" – Open Directory Project שהיה מדריך אתרים עולמי המבוסס על בדיקה יחידנית של האתרים המתפרסמים בו על ידי עורכים מתנדבים. המדריך הפתוח נסגר ב-17 במארס 2017, עקב החלטה של בעלת המדריך, חברת AOL, להפסיק את תמיכתה בו. מאז סגירתו, הפך אתר המדריך לדף בעל עמוד אחד, ובו הודעה על הסגירה, יחד עם הפניות לארכיון המדריך ולפורום הדיונים שלו.

גם לטענתה של גוגל, הסיבה להפסקת התמיכה הייתה סגירתו של המדריך במארס האחרון, מאחר שאין שום הגיון בכך שחברה כמו גוגל תעשה שימוש במידע מאתר שנסגר וחדל להתעדכן. ניתן אפילו לומר כי על גוגל היה להסיר את תמיכתה מ-DMOZ עוד לפני שנים, מפני שפעמים רבות הלינקים במדריך לא עודכנו בזמן גם כשהאינדקס עוד היה באוויר.

משמעות הדבר היא שגם תגית ה-NOODP (שנועדה לחסום את כותרת הדף והתיאור שלו באינדקס DMOZ מלהופיע בפרטי הדף בתוצאות החיפוש) היא כבר למעשה מיותרת.

ניתן לומר שזהו רגע היסטורי – גוגל החלה להשתמש בתגית ה-NOODP, כך שבתיאורים מ-DMOZ היא עוד השתמשה קודם. אם חשוב לכם שהתיאורים המקוצרים של אתרכם יהיו מדויקים, כעת כשאין אינדקס כמו DMOZ, גוגל ממליצה לקרוא את המדריך הרשמי בנושא.

 

תורגם מ:

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *